Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 12 × 25 cm |
| Voltage | 220V |
| Length (Inch) | Product Size 156 mm |
| Height (Inch) | Outer diameter 110mm |
| Width (Inch) | Inner diameter 90mm |
| Voltage (V) | 220V |
| Power of Motor (Hp) | 100W |
| Rating (Rpm) | 1800RMP |
| Frequency (Hz) | 50HZ |
| Grinding Chamber Material | Stainless steel |
| Feed Type | Continuous |
| Model Number | WP-01 |
| Feature | Air Switch Control, Stainless Steel Grinding Elements |
| Certification | CB, none |
| Type of Motor | Commutator Motor |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| The type of switch | air switch |
| Material | Stainless steel |
| weight | 1.25KG |
| product size | 156mm*245mm*119mm |
| Motor type | Communication type |
| type | waste disposer |
Instock
There are no reviews yet.