Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 143 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 64 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Caliber | <25cm |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | 11w |
| Material of Plate | STAINLESS STEEL |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Production Capacity | 400-1000pcs/h |
| Type | Tortilla/Roti/Chapati |
| Place of Origin | Henan, China |
| Voltage | 220V/Customize |
| Power | 1.4-17Kw |
| Dimension(L*W*H) | 650*450*1350mm |
| Weight | 60 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Key Selling Points | Competitive Price |
| Product | Commercial chapati maker |
| Application | Automatic commercial chapati maker |
| Function | Commercial chapati maker |
| Final product | Tortilla/Pancake/Roti/Chapati |
| Raw material | Flour |
| Energy | Electric |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Packing | Standard Wooden Case |
| Advantage | Easy Operation High Efficiency |
| Keywords | Tortilla Bread Machine |
Instock
There are no reviews yet.