Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 50 × 40 cm |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 7w |
| Non-Stick Material | Ptfe |
| Brand Name | XMSJ, CHANGTIAN |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Food & Beverage Factory, Restaurant |
| Condition | New |
| Place of Origin | Chongqing, China |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 |
| Power | 50Hz |
| Weight | 8 KG |
| Dimension(L*W*H) | 590*470*330mm |
| Capacity | 12L |
| Warranty | 6 Months |
| Key Selling Points | Long Service Life |
| Marketing Type | New Product |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 6 Months |
| Core Components | Heating tube |
| Product name | Deep Fryer |
| Application | Fry Snacks |
| Name | Deep Fryer Making Machine |
| Function | Multifunction |
| Keyword | deep fryer |
| Material | deep fryer |
| Usage | Frying Processing Line |
| Type | NO-12L |
| After-sales Service Provided | Service Machinery Overseas |
| Feature | Fast Temperature Rising |
Instock
There are no reviews yet.