Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.066 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 28 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | JD-8041 |
| Style | Common Fryer |
| Material | aluminum |
| Function | Detachable Oil Container, Non-Stick Cooking Surface, With Observation Window |
| Shape | SQUARE |
| Controlling Mode | Manual Control / Mechanic Timer |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1000W |
| Non-Stick Material | Teflon |
| Brand Name | GIOIO |
| Origin | Mainland China |
| Product Category | Electric frying pan |
| colour | silver gray |
| rated voltage | 110V 220V |
| rated power | 1000W |
| Rated frequency | 50HZ |
| Product specifications | EU plug, US plug, UK plug |
| Applicable number of people | 2-3 people |
| product material | stainless steel |
| capacity | 2L |
| Function 1 | air fryer oven |
| Function 2 | airfryer |
| Function 3 | deep fryer |
| Function 4 | commercial kitchen equipment |
| Function 5 | electric deep fryer |
Instock
There are no reviews yet.