Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 11w |
| Non-Stick Material | Ptfe |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Electric |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 29*44*31CM |
| Power | 2.5kw |
| After-sales Service Provided | Online support |
| Weight | 5.8kg |
| Condition | New |
| Voltage | 220V |
| Year | 2024 |
| Key Selling Points | Long Service Life |
| After Warranty Service | Online support |
| Local Service Location | None |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Other |
| Model Number | FR01 |
| Product name | Deep Fryer / chips frying machine |
| Function | Bread, French Fries, Chicken and other snacks |
| Capacity | one basket, two basket |
| Feature | safety, temperature limiting deep fryer |
| Raw material | food grade stainless steel |
| Energy | electric, gas |
| MOQ | 1pcs |
| Advantage | long service life, power saving, Timed baking |
| Color | Sliver |
| Certification | ISO |
Instock
There are no reviews yet.