Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 16 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:26 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | RC excavator truck |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA/1.5Vx2 (not delivered) |
| Remote Distance | 25m |
| Material | Plastic |
| Brand Name | DOUBLE E |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.