Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Not for kids under 3 months |
| Warranty | Not for kids under 3 months |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | GAS |
| Model Number | JJRC Q146 |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 14 mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 1/2/3Pcs |
| Remote Distance | 100m |
| Material | Metal, RESIN, Plastic, RUBBER |
| Brand Name | VSVAW |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Certificate Number | Remote Control Car |
| Guarantee | Received Within 3 Days |
| Axle Spacing | Rc Truck |
Instock
There are no reviews yet.