Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 66 × 28 × 36 cm |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Warning | no |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | huina-1599 |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 30MIN |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | AA*4 |
| Remote Distance | 30m |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 12+y, 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| type | Battery, Wireless remote control, charge |
| packing | Color box |
| Toy material | alloy |
| Article number | Huina 1599 |
| Remote control method | Handle |
| colour | yellow |
| proportion | 1:14 |
| Applicable age | Over 7 years old |
| Color box size | 66.5*27*34cm |
Instock
There are no reviews yet.