Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 21 × 28 cm |
| Certificate Number | 2016152202017434 |
| 3C | Certificate |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | E581 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | about 25 Minutes |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Battery | AA1.5V*2 |
| Remote Distance | about 20m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | XKS |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Feature1 | DUMP TRUCK arocs model |
| Feature2 | 1:16 |
| Feature3 | LED Light |
| Feature4 | dump truck |
| Feature5 | Semialloy |
| Feature6 | Simulated hydraulic pressure |
| Feature8 | Engineering Vehicle |
Instock
There are no reviews yet.