Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery, lithium battery |
| Certification | CE, CE |
| Steering servo | As shown, As shown |
| Wheelbase | As shown, As shown |
| Warning | As shown, As shown |
| Remote Distance | Yes, 35m |
| Torque | As shown, As shown |
| Charging Voltage | 7.4V, 7.4V |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER, PVC |
| Recommend Age | 14+y, 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Type | Car, Car |
| Features | REMOTE CONTROL, REMOTE CONTROL |
| Throttle servo | As shown |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Design | Cars |
| Controller Mode | MODE1 |
| Warranty | 30 days |
| Tire Track | As shown |
| Remote Control | Yes |
| Dimensions | 35*15.5*9CM |
| Flight Time | 20 minutes |
| Brand Name | LKCOMO |
| Barcode | No |
| Control Channels | 4 channels |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Power | As shown |
Instock
There are no reviews yet.