Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 16 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | xxx |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Throttle servo | as shown |
| Steering servo | as shown |
| Power | Electric |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 13 minutes |
| Tire Track | as shown |
| Wheelbase | as shown |
| Warning | no |
| Remote Distance | 25~30M |
| Warranty | xxx |
| Scale | 1:32 |
| Dimensions | as shown |
| Torque | as shown |
| Model Number | 1:32 Mini High Speed 20km/h RC Car |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V 100mah |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.