Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.92 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | U00804201009306ER1 |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As Description |
| Steering servo | As Description |
| Power | As Description |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20 mins |
| Tire Track | As Description |
| Wheelbase | As Description |
| Warning | No |
| Remote Distance | 50meters |
| Warranty | 30 days |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 105x17x14cm |
| Torque | As Description |
| Model Number | WPL C54 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Remote Controller, Batteries, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.2V |
| Remote Control | Yes |
| Material | ABS, Metal, RUBBER |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Value 1 | RC CAR |
| Value 2 | simulation full-size |
| Value 3 | Newest |
| Value 4 | Gift for toy |
| Value 5 | Newset |
| Value 7 | WPL B36-3 |
| Value 8 | off-road |
Instock
There are no reviews yet.