Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 10 cm |
| Is Electric | Other Battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As described as |
| Steering servo | As described as |
| Power | As described as |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 60-80 minutes |
| Tire Track | As described as |
| Wheelbase | As described as |
| Warning | with foam box |
| Remote Distance | 20-25m |
| Warranty | 60 days |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 10*13.2*6cm |
| Torque | As described as |
| Model Number | D0194 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, USB CABLE |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Remote Control | Yes |
| Material | ABS |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| charging time | 25 minutes |
Instock
There are no reviews yet.