Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.584 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 16 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Power | 2.4G |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Distance | about 40 meters |
| Dimensions | 18.2x16x15 |
| Model Number | rc stunt car |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V lithium battery |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.