Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 51 × 33 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | Nickel battery |
| Steering servo | 15KG full metal gear throttle servo |
| Power | Gasoline |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Tire Track | 570mm |
| Wheelbase | front 395mm/rear 400mm |
| Remote Distance | 150 Meters |
| Scale | 1:5 |
| Model Number | baja 5b |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Paisible |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.