Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 24 × 18 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Dimensions | 15*40*12cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 60 minutes |
| Remote Distance | About 100 meters |
| Charging Time | About 180 minutes |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | Luo Jiujiu |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| brand | Tong Li |
| Target audience | Unlimited, Boy |
| Featured features | Super large capacity, 11 channel tower cannon can be twisted freely, with long-lasting endurance |
| Imported or not | domestic |
| packing | Color box |
| Toy material | plastic |
| Is there any anime image | no |
| Article number | BTL-3 |
| Is there a shopping guide video available | yes |
| Remote control method | Handle |
| Does it include remote control | yes |
| 3C configuration category | Electric toys under the age of 14 |
| Product 3C certification code | 2019152202027337 |
| colour | Super large water bomb tank [camouflage green]+simulated sound+lighting+with recoil, Super Large Water Bomb Tank [Desert Yellow]+Simulated Sound+Lights+With Recoil, [Intelligent Dual Control] Extra Large Water Bomb Tank Car [Watch+Handle] Camo Green, [Intelligent Dual Control] Extra Large Water Bomb Tank Car [Watch+Handle] Desert Yellow, Peace 1 PAX-1 Large Remote Control Tank Vehicle [Military Green+E-commerce Box], Peace 1 PAX-1 Large Remote Control Tank Vehicle [Desert Yellow+E-commerce Box], Combat TK24-2 Military Green E-commerce Box, Battle No. 2 TK24-2 Military Yellow E-commerce Box, Battle No. 2 TK24-2 Military Green Color Box, Battle No. 2 TK24-2 Military Yellow [Color Box] |
| specifications | Single battery endurance version around 60 minutes, Dual electric endurance version around 120 minutes, Three electric endurance version about 180 minutes |
Instock
There are no reviews yet.