Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 30 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Wheelbase | 439mm |
| Remote Distance | 350meters |
| Scale | 1:8 |
| Dimensions | 710*325*335mm |
| Model Number | MK07 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Brand Name | MN MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| MK07 Brushless motor | RLAARLO |
| MK07 brushless version | Reno MK07 |
| 1/7 | rc car |
Instock
There are no reviews yet.