Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.795 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 32 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power | 45km/h |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15min |
| Tire Track | / |
| Wheelbase | / |
| Warning | / |
| Remote Distance | 100m |
| Warranty | / |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 40.8*27.6*18.5cm |
| Torque | / |
| Model Number | JT-10101 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.