Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.53 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 11 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Flight Time | about 15 minutes |
| Warning | Keep away from sources of fire |
| Remote Distance | About 60 meters |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 23*13*8cm |
| Model Number | 99-C61 |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, USB CABLE, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | AC110V-220V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Ability development | Intellectual development, use of hands and brain, hand-eye coordination |
Instock
There are no reviews yet.