Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 8 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30-35 minutes |
| Warning | Keep away from fire |
| Remote Distance | 40-50 meters |
| Scale | 1:24 |
| Dimensions | 18.7*8.6*6.2CM |
| Model Number | Remote Control drift car |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.