Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None, None |
| Is Electric | lithium battery, lithium battery |
| Barcode | Yes, No |
| Certification | CE, CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Remote Distance | 20m |
| Dimensions | 18.5*16. 5*11cm |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Batteries, Operating Instructions, USB CABLE, charger |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Steering servo | 17g Digital Servo |
| Power | 7.4V 2000 mAh 2S |
Instock
There are no reviews yet.