Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 16 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Power | strong |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20min |
| Warning | no warning |
| Remote Distance | 10m |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 24x9x8cm |
| Model Number | 2019-159 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Suitable for | Unlimited |
| Applicable age | Three years old and above |
| Toy material | plastic |
Instock
There are no reviews yet.