Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 27 × 27 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | 550 brush motor 15000 speed |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 30 minutes |
| Tire Track | 200mm |
| Wheelbase | 310mm |
| Remote Distance | About 80 meters |
| Warranty | 20days |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 56.8*14.7*26cm |
| Model Number | HUANGBOTOYS HB-R1001 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, PVC |
| Brand Name | FMS |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.