Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 17 × 16 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | as shown |
| Steering servo | as shown |
| Power | as shown |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20-30 minutes |
| Tire Track | as shown |
| Wheelbase | as shown |
| Warning | No color box |
| Remote Distance | 30-50M |
| Warranty | 30 days |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 23X11X10cm |
| Torque | as shown |
| Model Number | LD1802 AE86 LD1803 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 7.4V 500mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | RESIN, Plastic, PU, RUBBER, ABS |
| Brand Name | LKCOMO |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.