Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 30 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Power | Brushless |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Tire Track | 240mm |
| Wheelbase | 345mm |
| Remote Distance | about 200m |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 68.5*26.5*35cm |
| Model Number | SG1002SE |
| Design | Cars |
| Control Channels | 4 channels |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER |
| Brand Name | AMORACING |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.