Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 20 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Steering servo | 4.3g steering servo |
| Power | 130 brushed high speed motor |
| Flight Time | Approx.20-30 minutes |
| Remote Distance | 20m |
| Scale | 1:28 |
| Dimensions | 16.8*5.7*8.2cm |
| Model Number | 2801 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 3 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.