Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.241 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 23 × 20 cm |
| Type Number | A959B |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | 7.4V 1500mAh |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 6 Minutes + |
| Warning | Away Fire |
| Remote Distance | 100 Meters + |
| Warranty | 1 month |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 24.5*17.5*9.4 cm |
| Model Number | WL A959-B |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | USB 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Maximum speed | 70km/h |
| Drive motor | 540 Brush Motor |
Instock
There are no reviews yet.