Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 4 × 1 cm |
| CE | Certificate |
| Certification | CE |
| Throttle servo | v3 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Wheelbase | 120A brushless ESC |
| Remote Distance | 400 |
| Scale | 1:8 |
| Model Number | zd racing 9021 v3 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RESIN, Plastic |
| Brand Name | ZDRACING |
| Recommend Age | 12+y, 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.