Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 45mins |
| Tire Track | 165mm |
| Wheelbase | 232mm |
| Warning | keep away from fire |
| Remote Distance | 120m |
| Scale | 1:12 |
| Model Number | MJX12y |
| Design | Dirt Bike |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| proportion | 1:12 |
| Is it a cross-border export exclusive source of goods | yes |
| Applicable age | Youth (7-14 years old) |
Instock
There are no reviews yet.