Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | Yes |
| Steering servo | 11kg |
| Power | 4wd |
| Flight Time | 30min |
| Wheelbase | 220mm |
| Remote Distance | 350m |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 335*206*120mm |
| Model Number | x12s |
| Design | Cars |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 6v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.