Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 24 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Flight Time | 25minutes |
| Remote Distance | 100m |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 46*20*13cm |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | EC TOY, Hot Toys |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| type | Wireless remote control |
| Toy material | plastic cement |
| Remote control mode | Handle |
| Applicable age | Youth (15-35 years old) |
Instock
There are no reviews yet.