Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.704 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 29 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | SPF21037607 |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Throttle servo | 5-wire 17G steering servo |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Keep Away From Fire |
| Remote Distance | 120M |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 31×23.5x13cm |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | 4WD |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Performance | 4WD Super Car |
| Suit | Best Gift for Kids and Adults |
| Controller | Non-interference |
| Play | Support multiplayer |
| Developing | Your Kids Motor Skills |
| Adults | Enjoy speed and passion |
Instock
There are no reviews yet.