Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 23 × 14 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Power | Electric |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 20mins |
| Remote Distance | 30-50m |
| Scale | 1:18 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.