Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 68 × 26 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Tire Track | 240mm |
| Wheelbase | 345mm |
| Remote Distance | About 100meters |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 550*295*235mm |
| Model Number | UD1002 V2.0 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Brand Name | MN MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| udiRC | 1: 10 Short Cards |
| RC Model | UD 1002 V2 |
Instock
There are no reviews yet.