Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 100 × 100 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Retail, Construction works, Energy & Mining |
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Type | Core Drilling Rig |
| Power Type | air compressor |
| Place of Origin | Henan, China |
| Brand Name | CANMAX |
| Usage | Ore |
| Dimension(L*W*H) | 604*485*158mm |
| Weight | 6 KG |
| Warranty | 1 year after sale |
| Marketing Type | Other |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Engine |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Drilling Diameter | 30-45mm |
| Key word | rock drilling machine |
| Application | Mine, railway, water irrigation works.etc. |
| MOQ | 1 set |
| Shank | 22*108mm |
| Drilling depth | 5m |
| Color | Green |
| Bore dia | 34-42mm |
| Feature | High Efficiency |
| Function | Drilling Milling Machining |
Instock
There are no reviews yet.