Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 115 × 100 × 180 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Condition | New, New |
| CNC or Not | CNC, Normal |
| Type | Universal, Universal |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Wheel Size(mm) | CUSTOM |
| Year | 2023 |
| Place of Origin | Fujian, China |
| Brand Name | STR |
| Voltage | 220V/380V |
| Dimension(L*W*H) | 1150x1000x1800 mm |
| Weight (KG) | 900 |
| Power (kW) | 2.5 kw, 2.5 kw |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Showroom Location | None |
| Applicable Industries | Retail, Machinery Repair Shops |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Blade diameter | 100-650 mm |
| Diamend wheel | 125x20x6 mm |
| Arbor size | 12-50 mm or customized |
| Grinding speed | 20 (T/Min.) |
| Gross weight | 900 kg |
| Diamond wheel grit | 180# 220# |
| Dimensions | 1150x1000x1800 mm |
| Grinding precision | ≤0.03 mm |
| Tooth pitch | 5-65 mm |
Instock
There are no reviews yet.