Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Drive Mode | Manual |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | PKQ001 machine vice |
| Type | Bench Vise |
| Certification | none |
| Item | High precision stainless steel flat nose pliers |
| Accuracy | Accuracy is 0.003mm, hardness 58-62 degrees. |
| Specification | 1.5inch / 2inch /3inch/4inch/5inch /6inch |
| Material | Chisel tool steel, NO forged steel., Fine stainless steel |
| Function | It is used to clamp the workpiece for cutting |
Instock
There are no reviews yet.