Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Riveter Gun Type | Blind Rivet Guns |
| Power Type | Electric Rivet Guns |
| Brand Name | FENNEC |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Model Number | RL-520 |
| Riveting Range | 2.4/3.2/4.0/4.8/6.4 |
| Rated Voltage | 20 |
| Frequency | 50/60Hz |
| The largest travel | 27mm |
| Working Tension | 20000N |
Instock
There are no reviews yet.