Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 56 × 26 × 28 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Dimensions | 52*24*20 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Controller Battery | AA*6 Need to purchase separately |
| Remote Distance | 80m |
| Charging Time | 240min |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| intended for | unlimited |
| Featured features | remote control |
| packing | Color box |
| Toy material | Plastic |
| Ability development | emotion, vision, Intellectual development, crawl, sensory organs, Interactive toys, Parent child communication |
| Article number | 3818-1 |
| Remote control method | Handle |
| Does it include remote control | yes |
| Applicable age | Over 14 years old |
Instock
There are no reviews yet.