Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 8 cm |
| 3C | Type |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| Model Number | 24-A883 |
| Dimensions | 25*23*19cm |
| Controller Battery | 9V |
| Warning | Not suitable for children under 5 years old |
| Warranty | One month |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Charging Time | 120 minutes |
| Flight Time | 30 minute |
| Remote Distance | 50 m |
| Design | tank |
Instock
There are no reviews yet.