Instock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 16 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Dimensions | 41.5*15*12 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Model Number | 3816 |
| Design | tank |
| Remote Distance | 30m |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| 3C | Type |
| Feature11 | RC Abrams M1A2 US Battle Tank Model, RC Abrams M1A2 US Battle Tank Model |
| Feature2 | 1/24 Scale Model 2.4Ghz Remote Control Military Vehicle |
| Feature3 | 1/24 rc tank |
| Feature4 | RC Tank Model |
| Feature5 | RC Army Tank with Lights Sounds |
| Feature6 | rc tank 1/24 |
| Feature7 | Type 90 Japan Battle Tank RC |
| Feature8 | 1/24 Scale Model 2.4Ghz Remote Control Military Vehicle Combat Fight Infrared BB |
| Feature9 | Leopard IIA5 German Battle Tank RC Military Vehicle |
| Feature10 | Leopard 2a5 henglong tank |
| Feature12 | airsoft tank |
| Feature13 | radio control tank |
| Feature14 | tanque airsoft |
| attribute 1 | Boy birthday gift |
| attribute 2 | Boy Christmas Gift |
| attribute 3 | New Year gift for boys |
Instock
There are no reviews yet.