Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 130 kg |
|---|---|
| Dimensions | 97 × 103 × 56 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushless |
| Model Number | TZ-550L |
| Certification | EPA, CE, ce, EPA |
| Forward Speed | 0-5KM/h |
| Origin | Mainland China |
| Type | Robotic Mowers |
| Brand Name | TONGZHONG |
| Power Type | Petrol / Gas |
| Feature | Antistall, Height Adjustable Handles, Self Propelled |
| Cutting Width | 540MM, 540MM |
| Model | TZ-550L |
| Overall Size | 920*980*420MM |
| Package Size | 970*1030*560mm |
| Total Weight | 130KG |
| Cutting Height | 30-150mm |
| Voltage | 24V |
| Gradeability | 0-45° |
| Fuel Tank Capacity | 1.4l |
| Operating Mode | Remote Control |
| Max Remote Control Distance | 1000MM |
| Brand | LONCIN/YAMAHA/KOHLER |
| COLOR | customized |
| SHIPPING METHOD | FOB CIF |
Instock
There are no reviews yet.