Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | BABEQ |
| Certification | CE |
| Model Number | 30mm Electric Pruning Shears |
| Scissor Type | SINGLE |
| Length Of Blade | 30MM |
| Power Source | Electric Hedge Trimmers |
| Power | 1500w |
| Blade material | SK5 high carbon steel |
| Gear | 2 Gears |
| Type 1 | Electric Hedge Trimmers |
| Type 2 | Cordless electric scissors |
| Fitment | Applicable to Makita 18V Battery |
| Application | Gardens, parks, farms, orchards and greenhouses |
Instock
There are no reviews yet.