Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 20 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | SWANSOFT |
| Certification | CE |
| Model Number | SW-8605pro |
| Scissor Type | DUAL |
| Power Source | Electric Hedge Trimmers |
| Product name | Swansoft Electric Pruning Shear Cordless Branches Scissors |
| Cutting diameter of 8605PRO Pruner | 40mm |
| Charging voltage | 110-240V |
| Battery weight | 310/450g |
| Working time | 3/6hours |
| Max power | 1050W |
| Pruner weight | 970g |
| Lithium battery | 21V 2Ah/4Ah |
| Charging time | 2-2.5hours |
| Progressive cutting function | Yes |
Instock
There are no reviews yet.