Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, CE, CCC, ISO |
| Material / Metal Processed | Carbon Steel, Stainless Steel, Aluminium Alloy |
| Max. Load Power Capacity | 62 |
| Output Polarity | AC/DC TIG |
| Condition | New |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Brand Name | Yomi |
| Arc Current | 200A |
| Pulse Frequency | 0.2-20 |
| Pilot Arc Current | 20-315 |
| Rated Duty Cycle | 60% |
| Motor Type | DC MOTOR |
| Dimensions | 375*155*315mm |
| Usage | welding |
| Warranty | 1 Year |
| Color | grey |
| Weight | 14.5KG |
| OEM | yes |
| Rated input voltage | 21.5A |
| Function | welding |
| Packing | Carton and wooden |
Instock
There are no reviews yet.