Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 5 cm |
| Is Electric | AA Battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Size | AA 3000mah |
| Technical parameters | Value 9 |
| Model Number | 3.6V 4.8V 6V 7.2V 8.4V 9.6V 3000mah |
| For Vehicle Type | Cars |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – NiMH |
| Material | Composite Material |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | none |
| Chemistry | Ni-MH |
| Voltage | 3.6V 4.8V 6V 7.2V 8.4V 9.6V 3000mah |
| Capacity | 3000mAh |
| Rechargeable | YES |
| Plug Type | SM-2P |
| Rechargeable Times | up to 1000 times |
Instock
There are no reviews yet.