Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Usage | pipe welding tool |
| Dimensions | New pipe welding tool |
| Tube Diameter | 63-160 |
| Model Number | 63-160 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | EPA, GMP |
| Product name | New pipe welding tool |
| Model: | 63-160 |
| Voltage: | 220v |
| Power | 1700 W |
| Operating temperature: | 220 degrees |
| Butt deviation: | less than or equal to 0.3mm |
| Temperature error: | + -3 degrees |
| Weldable materials: | PE PPR PB of PVDF |
| Size: | 42 * 40 * 50cm |
| Weight: | 38 KG |
Instock
There are no reviews yet.