Instock
| Weight | 0.345 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 6 × 6 cm |
| Shape | Butterfly |
| is_customized | Yes |
| Foldable | No |
| Handle Material | RUBBER |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Common Type | Multifunctional Scissors |
| Application | Snipping, cutting wood ornaments, PVC trunking, plastic strips, etc |
| Material | STAINLESS STEEL, metal + ABS |
| DIY Supplies | Metalworking |
| Brand Name | Toorise |
| Origin | Mainland China |
| Dropshipping | Support |
| CVS Orders | Support |
| Wholesale | Support |
| Product Name | Miter Shears |
| Model number | 200032525 |
| Size | 22 x 7cm/8.66 x 2.76 inch |
| Feature 1 | 45 to 135 Degree Miter Shears |
| Feature 2 | Multi Angle Miter Scissors |
| Feature 3 | Miter Shears with 2 Replacement Blades |
| Feature 4 | Miter Shears |
| Feature 5 | Trunking Shears |
| Feature 6 | Miter Scissors |
| Feature 7 | Adjustable Miter Shears |
| Feature 8 | Ergonomic Trunking Shears |
| Feature 9 | Sharp Miter Scissors |
| Feature 10 | Miter Shears for Cutting Wood |
| Feature 11 | Miter Shears for Cutting Plastic |
| Feature 12 | Miter Shears for Cutting PVC |
Instock
There are no reviews yet.