Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 17 × 22 cm |
| Type Number | B-24K |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | NONE |
| Steering servo | NONE |
| Power | BATTERY, 4 WD |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Flight Time | 15 MINUTES |
| Tire Track | NONE |
| Wheelbase | NONE |
| Warning | 6+ |
| Remote Distance | About 35 meters |
| Warranty | 1 Year |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 34.5*14*15.5cm |
| Torque | As description |
| Model Number | B-24R, Mini Off-road RC Car Military Truck DIY Assembly Models |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 6V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Packing Size | 36*21*13cm |
| Color | Blue. Green |
Instock
There are no reviews yet.