Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 20 cm |
| Type Number | CI0-01 |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | please see the mannual |
| Steering servo | please see the mannual |
| Power | electricity |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 30Mins |
| Tire Track | please see the instruction |
| Wheelbase | please see the instruction |
| Warning | Not suitable for children under 3 years old |
| Remote Distance | About 30M |
| Warranty | one months |
| Scale | 1:24 |
| Dimensions | About 27*9*15.5CM |
| Torque | nope |
| Model Number | CI0-01 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 110-240V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Tccicadas |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.